Jar, čas prác na záhrade a futbalu je tu

Autor: Stanislav Šimčík | 9.4.2011 o 13:18 | (upravené 9.4.2011 o 19:11) Karma článku: 4,43 | Prečítané:  1080x

Nielen prvá snežienka, prvý bocian alebo lastovička sú znakmi neodvrátiteľne prichádzajúcej jari. Na rovnakej úrovni sa na slovenskom vidieku nachádza aj zvuk pracovných nástrojov, ktoré v tieto dni ožívajú.

Prvé teplejšie dni roka dedinský mužík využíva na prácu. Tu jeden zhŕňa kamienky z cesty aby ich využil na mokrej časti záhrady, druhý spolu s partiou štiepe drevo a tretí opravuje spadnutý plot. Dôvodov na prácu je omnoho viac, no nechcem nimi unavovať čitateľa. V tomto pracovnom ruchu sa však nezabúda ani na kultúru. Veď hneď vo večerných hodinách tejto pracovnej soboty sa koná v  budove miestnej ZŠ Zumba, po ktorej nasleduje nedeľa s rannou omšou a poobedňajším futbalovým zápasom. Hoci náš klub je predposledný na poslednej futbalovej úrovni, má pravdepodobne najlepších fanúšikov na okolí. Dokonca na výročnej futbalovej schôdzi sa ich zišlo viac ako hráčov. Tí boli v zastúpení iba číslom 7, čo som pochopil ako magický znak úspešnej jarnej časti sezóny. Táto popularita klubu však môže rýchlo padnúť. Zajtra totiž hráme prípravný zápas so zatiaľ neexistujúcim  klubom, ktorý na budúcu sezónu chce po viac ako 20 rokoch opäť obnoviť činnosť. Ak my sme amatéri, tak potom títo sú extrémni amatéri, alebo také niečo. Veď aj dresy im budeme musieť požičať. Berú sa iba tri body, remízu alebo prehru by klub určite neprežil. Proti tomuto argumentu však niekto namietal, že v ten istý rok kedy naši hokejisti prehrali s Maďarskom , stali sme sa majstrami sveta...
Jar má svoje čaro. Človek budiaci sa do zvuku susedovej cirkulárky a počasia ako stvoreného na osievanie piesku ako keby ožil. Len keby túto pohodu neprerušili blížiace sa poľné práce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?